Aktualnie kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie dużo bogatych krajów. Nadal UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest potęgą. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednak ma bardzo duże kłopoty? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Comments are closed.